Dębnik 52

Produkty z mleka koziego, od krów Jersey i owiec Lacaune: zagrodowe sery twarogowe i dojrzewające, jogurty, masła, desery mleczne, oleje tłoczone na zimno z własnej olejarni, jazda konna, wycieczki konne, hotel dla koni

Nauka jazdy konnej w stylu western

logodebnik52_jpg
Zapraszamy na lekcje jazdy konnej w stylu western dla dzieci i dorosłych. Dysponujemy odkrytym padokiem i ujeżdżalnią. Uczymy opieki nad koniem i podstaw jazdy western. 

Cena: 40 zł/ godzinę od osoby (przy zakupie 10 lekcji – jedna godzina gratis).

Western to styl jazdy konnej, wywodzący się z Ameryki i dostosowany do specyfiki pracy na farmach. Amerykańscy kowboje bardzo często musieli spędzać w siodle wiele godzin i poruszać się z dużą prędkością w trudnym, wymagającym terenie. Dodatkowo zmuszeni byli posługiwać się lassem lub liną, dlatego niezbędna dla nich była umiejętność prowadzenia konia jedną ręką. Jazda w stylu western idealnie spełnia wszystkie wymagania kowbojów. Siodła są głębokie, stabilne i wygodne. Konie są prowadzone na długiej, luźnej wodzy tak, aby uniknąć szarpania konia i nie powodować najmniejszego nawet dyskomfortu dla zwierzęcia. Żeby zmienić kierunek jazdy wystarczy lekko przycisnąć wodze do końskiej szyi z jednej strony. Konie szkolone do jazdy w stylu western są spokojne, zrównoważone, błyskawicznie reagują na najlżejsze pociągnięcia za wodze. W stylu western najważniejsza jest dobra komunikacja z koniem i porozumienie między jeźdźcem a zwierzęciem.

Z sukcesem startowaliśmy w wielu zawodach westernowych w Polsce.

WIĘCEJ INFORMACJI
Organizujemy wycieczki konne >
Prowadzimy hotel dla koni >
Konie w Dębnik 52
Wyszukiwarka